Jäsentiedote: Mahtava määrä uusia FDCF-jäseniä heti alussa! Kevätkokous tulossa..

FDCF aloitti toiminnan vasta viikko sitten ja heti alkoi vipinä. Kysyntää konesaliverkostoille siis on. Alla puheenjohtajan terveiset jäsenille. Poikkeuksellisesti jäsentiedote laitettiin myös kotisivuille (jatkossa vain jäsenille):

———

Tervetuloa Finnish Data Center Forum Ry:n (FDCF) jäseneksi!

Forumin hallituksen kokouksessa (23.1.) valittiin jäseniä yhdistykseen ja kokouksessa hyväksyttiin jäseneksi yli kolmekymmentä uutta jäsentä, jotka eivät olleet yhdistyksen perustamiskokouksessa. Jäseniä yhdistyksellä on nyt noin 40 ja kannatusjäsenyrityksiä toista kymmentä!

Yhdistyksen toiminnasta tiedotetaan sähköpostitse ja kotisivuilla sekä LinkedIN- että Facebook-ryhmissä.

Tulemme lähestymään jäseniä vielä kyselyllä, jossa kartoitetaan muutamalla kysymyksellä kehittämistarpeita. Toivottavasti pääsette kyselyyn vastaamaan.

Yhdistyksen kokous tullaan pitämään 9.4. klo. 14-17. Paikka ja agenda on vielä sopimatta, mutta tervetuloa mukaan.

Jari Innanen, Puheenjohtaja

Jari Innanen

 

 

 

 

 

Uusia sponsoreita:

Sponsors of FDCF